Wirtualne biuro wybierają przedsiębiorcy, którzy nie potrzebują stałego miejsca pracy. Dzięki temu rozwiązaniu mogą zyskać adres, pod którym firma będzie zarejestrowana oraz miejsce, w którym będą mogli spotkać się z kontrahentem. Wybierając takie rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, od których będzie zależało Twoje zadowolenie ze świadczonej usługi. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia, przygotowaliśmy dla Ciebie niezbędne informacje, które możesz potraktować jako krótki poradnik.
Spis treści:
Wirtualne biuro zazwyczaj kojarzy się z adresem, gdzie możesz zarejestrować firmę. Jest to miejsce, w którym wyspecjalizowany zespół będzie nie tylko odbierał korespondencję, ale także przyjmował Klientów. Adres wirtualny, który wybierzesz stanie się adresem Twojej siedziby. Będziesz mógł wykorzystać go nie tylko na wizytówkach, ale także na stronie internetowej. To z nim będzie kojarzona firma.
Choć adres jest ważny, nie jest jedyną determinantą, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając biuro wirtualne. Wiele z czynników uważanych jest za mało istotne szczegóły, a tak naprawdę to one decydują o tym, jak postrzegana jest Twoja firma. Zanim zatem wybierzesz e-biuro, zapoznaj się z poniższymi czynnikami i sprawdź, czy dane miejsce będzie spełniało Twoje oczekiwania.
Po pierwsze: Prestiżowy adres rejestracji firmy
O adresie wspominaliśmy chwilkę wcześniej. Biuro w prestiżowym miejscu to coś, na co przedsiębiorcy zwracają szczególną uwagę. Dobrze, jeśli Klient trzymając Twoją wizytówkę w dłoni, natychmiast skojarzy nazwę ulicy z centrum dużego miasta. Powinna ona kojarzyć się z miejscem tętniącym życiem i biznesem.
Prestiżowy adres to taki, który wzbudza zaufanie, mieszczący się w dobrze skomunikowanej części miasta, do której bez problemu można dotrzeć np. komunikacją miejską lub samochodem. Budzący zaufanie adres to często klucz do sukcesu dla początkujących firm, które będą poszukiwać Klientów.
Po drugie: Bezpieczeństwo interesów firmy
Każdy przedsiębiorca chce, aby jego firma była bezpieczna. Wybierając wirtualne biuro do rejestracji firmy, znajdź miejsce, które zapewni Ci nie tylko zyski, ale także tak potrzebny do prowadzenia biznesu spokój. Głównym zadaniem wirtualnego biura, poza byciem miejscem, w którym zarejestrowana jest firma, jest również obsługa przychodzącej do Ciebie korespondencji. Zazwyczaj są to nie tylko przesyłki reklamowe, ale także listy z sądu oraz urzędów. Brak ich odbioru może nieść za sobą określone konsekwencje — począwszy od finansowych, a skończywszy na prawnych.
Wybierając wirtualne biuro w Poznaniu lub innym dużym mieście, zwróć uwagę na to, czy zapewnia ono gwarancję bezpieczeństwa. Pamiętaj o tym, że doświadczony personel to jeden z czynników, na który powinieneś zwrócić uwagę. Pracownicy e-biura będą osobami, które w pewnym stopniu reprezentują Twoją firmę, dlatego dobrze, jeśli w wybranym przez Ciebie miejscu wypracowano określone standardy obsługi Klienta.
Po trzecie: Pomoc przy założeniu firmy oraz obsługa księgowa
Zdarza się, że osoby, które zakładają firmę, nie zawsze orientują się we wszystkich formalnościach. Wirtualne biuro, które pomaga w zakresie księgowości, wyboru kodów PKD, rejestracji do VAT, czy rejestracji spółek będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem.
Wirtualne Biuro Spółki to miejsce, w którym przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na prowadzeniu i rozwoju swojej firmy.
Czy zdajesz sobie sprawę z tego ile firm powstaje każdego dnia? Jeśli zależy Ci na tym, aby być krok przed konkurencją, zapewnij sobie solidne wsparcie już na samym starcie.
Po czwarte: Rodzaj umowy i oferowane pakiety wirtualnego biura
Wybierając wirtualne biuro do rejestracji firmy, zwróć uwagę, jakie pakiety i rodzaj umowy proponuje. Sprawdź, czy wybrane przez Ciebie miejsce oferuje długofalową współpracę. Umowa na minimum 12 miesięcy to najlepsze rozwiązanie, ponieważ daje pewność, że po kilku miesiącach od rozpoczęcia działalności gospodarczej nie będziesz musiał szukać nowego adresu. Wirtualne Biuro Spółki oferuje transparentne zasady działania. Możesz podpisać z nami umowę na 1, 6 lub 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Poszczególne pakiety stworzyliśmy na podstawie doświadczeń z naszymi Klientami, co oznacza, że są to rozwiązania chętnie wybierane przez przedsiębiorców.
Po piąte: Zakres usług i udogodnienia
Dobre biuro wirtualne poznasz także po zakresie usług, jakie oferuje. Pod adresem, który wybrałeś powinieneś mieć zarówno możliwość kompleksowej obsługi korespondencji, jak i:
dostęp do dedykowanego Klientowi panelu 24/7 – będziesz mógł nie tylko sprawdzić swoją korespondencję. Dodatkowo poprzez panel możesz skontaktować się z biurem z dowolnego miejsca, o dowolnej porze;
minimum formalności — podpisanie umowy online to rozwiązanie, które cenią osoby rozpoczynające działalność gospodarczą. Pamiętaj o tym, wybierając wirtualny adres do rejestracji firmy. W Biuro Spółki możesz to zrobić zaledwie w 10 minut;
możliwość wykorzystania sali konferencyjnej — zdarzyć się może, że będziesz potrzebował miejsca, w którym odbędziesz spotkanie z Klientem lub przeprowadzisz szkolenie dla swoich pracowników. Wybierając wirtualne biuro, pamiętaj o zapleczu — szybkie łącze internetowe, możliwość skorzystania z rzutnika, czy ekspresu do kawy to kluczowe kwestie, o których nie możesz zapomnieć.
Każdy z powyższych szczegółów warto sprawdzić na stronie internetowej, a jeśli nie ma na ten temat informacji — zapytać o niego jeszcze przed podpisaniem umowy.
Podsumowanie
Wybór adresu wirtualnego to poważna sprawa. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, na pewno wybierzesz miejsce, które spełni Twoje oczekiwania i da Ci pewność, że jedyne na czym musisz się skupić to rozwój swojej firmy.
Jako Wirtualne Biuro Spółki zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu, jeśli pojawią się pytania.