Jak założyć konto w portalu S24 – instrukcja

Jak założyć konto w portalu S24 – instrukcja

Portal S24 to system Ministerstwa Sprawiedliwości, który pozwala zarejestrować lub kupić gotową spółkę. Jak założyć konto krok po kroku? Jak potwierdzić założenie konta, aby stało się aktywne? Podpowiadamy!

Spis treści:

Co potrzebuję do założenia konta?

Przedsiębiorcy, którzy chcą założyć konto na portalu S24, będą potrzebować:

  • obcokrajowiec z nadanym numerem PESEL lub obywatel Polski — numer PESEL
  • obcokrajowiec, który nie posiada nadanego numeru PESEL – elektroniczny podpis kwalifikowany, którym potwierdzi założenie konta w systemie teleinformatycznym S24.

 

SPRAWDŹ: Profil zaufany — jak założyć krok po kroku

SPRAWDŹ: Podpis kwalifikowany — jak uzyskać — instrukcja krok po kroku

wirtualne biuro

Portal S24 - jak założyć konto?

Jeśli chcesz założyć konto w systemie teleinformatycznym S24, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Wejdź na stronę: https://ekrs.ms.gov.pl/ i kliknij: S24 – rejestracja spółki i inne wnioski (zdjęcie poglądowe poniżej)

glowna strona Ministerstwa Sprawiedliwości, na ktorej mozna przejsc do rejestracji w portalu S24

2. Później przejdź do dolnej części strony, gdzie po lewej znajdziesz okienko rejestracji. Kliknij: UTWÓRZ KONTO (zdjęcie poglądowe poniżej)

portal S24, gdzie kliknac, zeby utworzyc konto

3. Następnie wypełnij wymagane pola i zaznacz okienko: POTWIERDZAM dotyczące składanych oświadczeń, a następnie kliknij: DALEJ

portal s24 - tablica przedstawiajaca jakie dane nalezy wprowadzic, aby zalozyc konto

4. Autoryzuj konto za pomocą podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego:

portal s24 strona autoryzacyjna

5. Po potwierdzeniu konta na stronie, na wskazany adres e-mail przyjdzie kod autoryzacyjny. Na zakończenie rejestracji musisz kliknąć w niego i potwierdzić utworzenie konta w systemie S24.

Portal S24 - podsumowanie

Choć z jednej strony utworzenie konta w systemie S24 nie jest skomplikowane, jeśli posiadasz już podpis kwalifikowany lub profil zaufany, z pewnością niektóre osoby mogą mieć z tym problem. Dlatego powstała powyższa instrukcja która ma Ci w tym pomóc.

Jeśli chcesz założyć spółkę, jednak nie czujesz się na siłach, możesz skorzystać z pomocy Wirtualnego Biura Spółki. Przeprowadzimy Cię skutecznie przez każdą część rejestracji. Możesz także kupić od nas już gotową spółkę i tym samym uniknąć załatwiania samodzielnie większości formalności. Zainteresowaliśmy Cię naszą propozycją? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez prosty formularz. Odpowiemy na każde Twoje pytanie.