Zakup gotowej spółki krok po kroku

Zakup gotowej spółki krok po kroku

Coraz więcej przedsiębiorców w Polsce decyduje się na zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że prowadzenie działalności gospodarczej w ten sposób niesie za sobą wiele korzyści. Wspólnik nie odpowiada za długi spółki prywatnym majątkiem, a proces rejestracji możemy rozpocząć przez internet. 

Niestety procedura zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest dość mozolna. Biurokracja skutecznie zniechęca młodych przedsiębiorców do zakładania tego typu działalności gospodarczej od podstaw, stąd też często decydują się oni na zakup gotowej spółki. Jak wygląda proces zakupu krok po kroku? Jakie wiążą się z tym dodatkowe korzyści?

Najważniejsze korzyści zakupu gotowej spółki z o.o.

Jeśli potrzebujemy błyskawicznie rozpocząć działalność gospodarczą, zakup gotowej spółki z o.o. będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż ma ona aktywny numer VAT – możemy zatem rozpocząć działalność już w dniu zakupu spółki, tj. wystawiać faktury, zawierać umowy, podpisywać kontrakty itd. Kupując gotową spółkę, zyskujemy przedsiębiorstwo z czystą historią operacji – nie musimy obawiać się żadnych zobowiązań wobec wierzycieli. 

Zyskujemy także prestiżowy adres biura, gdyż zwykle spółki te rejestrowane są pod rozpoznawalnym adresem w centrum miasta, np. Poznania. Gotowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spełnia wszystkie najważniejsze wymogi konieczne do prowadzenia działalności gospodarczej. Posiadają one numery KRS, REGON i NIP, mają aktywne numery VAT, posiadają wymagany kapitał zakładowy, a także mają wpisanych szereg działów PKD w umowach spółki.

Z kim się skontaktować w celu zakupu?

Chcąc zakupić gotową działalność najlepiej skontaktować się z firmą specjalizującą się w sprzedaży spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Doradca przedstawi nam wówczas ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. 

Jako że często przedsiębiorstwa te oferują również opcję wykupienia abonamentu wirtualnego biura, warto to rozważyć, gdyż będziemy wówczas dysponować prestiżowym adresem firmy. W przypadku 'Biura Spółki’ udostępniany jest adres w centrum Poznania, nieopodal Starego Rynku. Jako że klientom zależy zwykle na czasie, sprzedający w pierwszej kolejności informuje go o wymaganych dokumentach niezbędnych do przeprowadzenia transakcji zakupu. 

Konieczne będą także odpowiednie formularze aktualizacyjne, które muszą zostać złożone w sądzie. Po skompletowaniu dokumentów pozostaje nam tylko wizyta u notariusza, gdzie podpisywane są wszelkie dokumenty niezbędne do przekazania spółki. Następnie trafią one do Sądu Rejestrowego, Urzędu Skarbowego oraz Urzędu Statystycznego. Na szczęście po skompletowaniu wszystkich dokumentów przez obie strony, całość można załatwić podczas jednej wizyty.

 Działalność jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością możemy zacząć już tego samego dnia. Jest to więc proces błyskawiczny, znacznie prostszy od samodzielnej rejestracji spółki. Prowadzenie gotowej spółki wraz z wirtualnym biurem to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie posiadają stałej siedziby firmy, ale także dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie szybkie działanie i redukcję kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

sprzedaż spółek