Żyjemy w czasach coraz większej mobilności. Ludzie współpracują ze sobą z różnych zakątków kraju i świata, wykonując swoje zadania w domach. Jeśli chcemy, aby taki rodzaj pracy był efektywny, musimy pamiętać o zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich właśnie jak wirtualne biuro. E-biura od lat cieszą się ogromną popularnością na zachodzie Europy, a od niedawna również w Polsce. Dzieje się tak głównie dlatego, że za niewysoką cenę możemy uzyskać prestiżowy adres dla naszej spółki, a także nieco rozgraniczyć życie prywatne i zawodowe. W połączeniu z najmem przestrzeni coworkingowej możemy stworzyć biznesową przestrzeń poza naszym domem. Bez konieczności inwestowania sporych nakładów.
Wirtualne biuro to nowoczesna i ciekawa alternatywa dla stacjonarnej siedziby. Rozwiązanie to stosują przedsiębiorcy, którzy do prowadzenia działalności nie potrzebują przestrzeni biurowej. A jedynie adresu w celu rejestracji spółki lub przekierowania poczty poza adres domowy. W zależności od pakietu, na jaki się zdecydujemy, możemy zarejestrować naszą firmę pod danym adresem lub wybrać opcję, w której pracownik będzie odbierał naszą korespondencję i prowadził jej rejestr, a nawet przesyłał nam jej skany na adres e-mail. Możemy mieć zatem za niewielkie pieniądze nasz mały, prywatny sekretariat.
Wynajem wirtualnego biura to doskonałe rozwiązanie. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem i nie chcą się narażać na wysokie koszta stałe. Nie musimy wówczas płacić za media czy utrzymanie budynku.Nie ma również konieczności zatrudniania pracownika, który będzie naszym biurem zarządzał. W ramach niewielkiego abonamentu możemy mieć zapewnione wszystkie te usługi! Co ciekawe, często wirtualne biura są połączone z przestrzenią coworkingową. Możemy wynająć biurko w open-space lub prywatne, urządzone już pomieszczenie, które będzie naszą indywidualną przestrzenią do pracy.
Dostępne są także sale konferencyjne. Decydując się na wirtualne biuro, warto także zwrócić uwagę na fakt, że dzięki temu możemy rozgraniczyć życie prywatne od zawodowego. Pracując w domu, znacznie łatwiej się rozpraszamy i odrywamy od codziennych zajęć zawodowych. Da nam to także większe poczucie biznesowej prywatności.
Na wirtualne biura bardzo często decydują się także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Zwykle są to przedsiębiorcy, którzy na co dzień pracują z domu, ale zależy im na prestiżowym adresie w centrum miasta. Dodatkowym atutem wirtualnego biura jest to, że możemy przerzucić część swojej pracy administracyjnej na e-sekretariat. Poprzez takie rozwiązanie możemy poświęcić się zadaniom generującym naszej firmie zysk. Wirtualne biura mają jeszcze jeden bardzo przyjemny aspekt – są całkowicie elastyczne. Jeśli kiedyś zdecydujemy się na likwidację adresu w wirtualnym biurze na rzecz własnej siedziby, możemy z miesięcznym okresem wypowiedzieć umowę firmie wypożyczającej nam adres. Nie jesteśmy więc związani żadną umową lojalnościową. Jeśli zapłacimy za wynajem e-biura roczną opłatę z góry, aby skorzystać ze zniżki, wówczas możemy korzystać z adresu do końca okresu rozliczeniowego.
Jeśli planujemy założyć działalność, a nie chcemy przechodzić przez cały proces rejestracyjny, możemy skorzystać z usługi zakupu gotowej spółki, od firmy, u której wynajmujemy wirtualne biuro. W ten sposób możemy kupić np. spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością bez zobowiązań handlowych, z nadanym numerem KRS, REGON i NIP. Firma jest gotowa do prowadzenia działalności już w 24 godziny od jej zakupu. Ponadto — podobnie jak w przypadku wirtualnego biura, dysponujemy prestiżowym adresem. Rozpoczęcie przygody z biznesem nie musi być kosztowne i skomplikowane. Jeśli boimy się podjąć ryzyka, nowoczesne rozwiązania pozwolą nam zminimalizować nie tylko koszty, ale także wszystkie procedury.
Spółki
Dzisiejszy wpis ma na celu przedstawienie informacji na temat uchwały o wynagrodzeniu członka zarządu
11 września, 2024
Księgowość
Chcesz wiedzieć wszystko o wystawianiu faktury bez VAT? Zapoznaj się z naszym wpisem!
07 sierpnia, 2024
Prokurent samoistny - co może, a czego mu nie wolno? Sprawdź w naszym artykule!
14 czerwca, 2024